Çimento ve Kireç Tesisleri

Kireç yakma işlemi için 900 derecenin üzerinde bir ısı gereksinimi vardır. Tüm üretim ekstrem koşullar altında gerçekleşmektedir. Şartların böylesine zor olduğu tesislerde, endüstriyel dış cephe asansörleri istenen yüksekliğe personel ve yük taşımada son derece verimlidir ve bu zor şartlara (toz, nem ve yüksek sıcaklık) uygun üretilmektedir. Ayrıca endüstriyel dış cephe asansörleri,

  •          Tesisin veya siloların bakımı
  •          Tesis ve Siloların teftişi ve
  •          Personel ve Yük Taşımacılığı için uygulanabilir çözümler üretmektedir.

Kimya Endüstrisi

Kimya sanayii, polimer, ilaç, petrol rafineleri,  petrokimyasallar ve çok daha fazla alana yayılmış geniş bir üretim alanıdır. Her bir kimyasal tesisin kendine ait bazı çevresel koşulu ve buna bağlamda farklı endüstriyel dış cephe asansörü ihtiyacı olabilmektedir. Farklı kabin boyutlarına sahip ve özel koşullara dayanımı yüksek ve son derece verimli çalışan endüstriyel dış cephe asansörleri dikey taşımacılığı kimya endüstrisi için zaman, enerji ve maliyetleri azaltması amacı ile üretilmektedir. Buna ek olarak kurulacağı alan için herhangi kuyu alt boşluğu vb özel ihtiyaçlara gereksinimi duyulmamaktadır. Taşıma Kapasitesi, 200 – 3000 Kg

Otomasyon Endüstrisi

Endüstriyel Otomasyon sistemleri sayesinde üretilen ürünler minimum hata ve maksimum hız ile üretilerek, ürün başı maliyetleri ciddi oranda azaltılabilmektedir. ARKENG olarak, endüstriyel fabrikalardaki robotlar ile entegre çalışabilen özel çözümler sunmaktayız. Bu sayede dikey taşımanın ihtiyaç olduğu üretimlerde, istenilen en uygun çözüm sunularak maliyetlerin düşmesine ve verimliliğin artmasına yardımcı olunur.  

Metal ve Çelik Tesisleri

Metal ve Çelik üretim tesislerinde, hammadde taşıması yapan köprü vinçlerin operatörlerini vince taşımak ve soğutma kulelerinin filtre ölçümlerini yapacak personelin istenilen yüksekliğe çıkarılması içim kullanılmaktadır.

Elektrik Tesisleri

İster doğal gaz olsun, isterse nükleer, kömür, hidroelektrik veya herhangi bir başka elektrik üretim tesisi olsun, oluşan atıkların ölçümleri genel yasalar ve çevre sağlığı için düzenli olarak kontrol altında tutulmalıdır. Bu ölçümleri yapacak personel, yüksekliği 200 m den dahi fazla olabilen bacalara erişimini gerek bacanın içerisinden gerekse bacanın dışından ARKENG endüstriyel dış cephe asansörü ile sorunsuz ve güvenli bir şekilde sağlayabilmektedir.

Limanlar

7 gün 24 saat çalışmanın olduğu limanlarda, vinçlerin konteynerlerin yükleme ve boşaltmasında kilit önemi vardır. Birçok farklı tip ve yüksekliğe sahip olan vinçler standart olarak merdiven ile beraber gelmektedir ve kötü hava koşullarında bir bireyin bu merdivenleri kullanarak vince ulaşmaya çalışması güvenli bir yöntem değildir. Ayrıca vinçlerin bakımı fazla zamana ve efora neden olmaktadır. ARKENG asansörleri vinçlerin güvenli ve maksimum verim ile çalışmasına olanak sağlamaktadır. Özel olarak tasarlanmış hafif kabini ve mastları sayesinde vinçlere minimum yük verilmektedir.

 

Tersaneler

Tersaneler gemilerin üretildiği ve bakımlarının yapıldığı yerlerdir. Bu gemilerin yapımında vinç, dış cephe çalışma platformu, çeşitli kaldıraçlar ve dış cephe asansörleri ve benzeri birçok makineden yararlanılmaktadır. Dış cephe çalışmalarında, Arkeng olarak dış cephe çalışma platformlarımızı önerirken, bakım ve ya üretim için geminin iç bölümlerine gitmesi gereken parçaların taşıması dışarıdan dış cephe asansörleri ile gerçekleştirilebilmektedir.